728 x 90

Konferencja Trzech Sekcji, 15-17.X.2021 r.

Konferencja Trzech Sekcji, 15-17.X.2021 r.

Pierwsze informacje na temat tegorocznej konferencji. Przewidujemy spotkanie w kontakcie osobistym. Rozpoczyna się rejestracja.

Trójkonferencja 2021

Indywidualne, grupowe i społeczne znaczenia pandemii
Osobiste spotkania terapeutów

15-17 października, Łódź

Szanowne Terapeutki i Terapeuci,

Za nami rok wytężonej pracy. Zapotrzebowanie na nasze zawodowe kompetencje, wiedzę i umiejętności chyba nigdy nie było tak intensywne, jak w ostatnich miesiącach. Doświadczenia pandemii były dla naszej grupy zawodowej poważnym wyzwaniem związanym nie tylko z pracą zdalną, ale przede wszystkim z kontekstami, jakich znaczenia dopiero rozpoznajemy. Jednym z nich jest społeczna izolacja i frustracje wynikające z konieczności ograniczenia osobistych kontaktów. Podlegali jej pacjenci, podlegaliśmy jej my.

Jesienią, pomiędzy 15 a 17 października Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego będzie organizatorem Konferencji Trzech Sekcji. Od wielu lat, corocznie, Sekcja Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcja Naukowa Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz nasza Sekcja organizują w trzeci weekend października to wydarzenie. W zeszłym roku przyjemność rozmów, wymian, wzajemnej nauki, dyskusji i sporów została sfrustrowana. Spotkanie nie było możliwe. Mamy nadzieję, że tej jesieni spotkamy się bezpośrednio, spotkamy się w mniejszych i większych grupach, na wykładach, warsztatach, panelach dyskusyjnych i w mniej formalnych okolicznościach. Tak planujemy tę konferencję.

Zapraszam do uczestnictwa. Zapraszam do aktywnego uczestnictwa, do podzielenia się doświadczeniami i przemyśleniami swoimi i swojego środowiska.

Porozmawiajmy i podzielmy się refleksjami. Nie wiemy jak potoczy się dalej sytuacja pandemiczna, dziś nie da się tego określić. Wiemy jednak, że konsekwencje pandemii w obszarze zdrowia psychicznego będą od nas wymagały intensywnej i skutecznej pracy, wyjątkowej troski o własną kondycję i stosownego rozłożenia sił na wielomiesięczny (wieloletni?) wysiłek.

Zachęcam do szczodrości w dzieleniu się doświadczeniem, do odwagi w dawaniu i braniu. Zapraszam na Trójkonferencję.

Przewodniczący SNP PTP
Krzysztof Klajs

Inne wiadomości