728 x 90

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na Konferencję Trzech Sekcji, kolejną z cyklu tzw. Trójkonferencji organizowanych przez trzy Sekcje Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. W tym roku organizacją wydarzenia zajmuje się Sekcja Naukowa Psychoterapii PTP we współpracy z firmą Medforum sp. z o.o.

Trójkonferencja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w terminie od 25. do 27. października 2024 roku. Tematem tegorocznej konferencji jest „Ciało w psychoterapii”.

Zapraszamy na stronę internetową Konferencji: trojkonferencja2024.pl, gdzie znajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia, m.in. cennik, program lub polecane hotele. Zachęcamy również do obserwacji wydarzenia Konferencja Trzech Sekcji 2024 na Facebooku.

______________________

REJESTRACJA 

Jeśli wyrażają Państwo chęć udziału w Trójkonferencji to pierwszym krokiem jest założenie konta na stronie internetowej. Umożliwi to Państwu zakup biletu, przesłanie abstraktu wystąpienia, rejestrację na sesje równoległe, dostęp online do nagrań wybranych sesji w trakcie i po wydarzeniu oraz pobranie certyfikatu udziału (14 dni po Konferencji).\

______________________

PŁATNOŚCI

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.
Do 30.06.2024 roku bilety można zakupić w promocyjnych cenach. 

Prosimy o dokonywanie płatności tradycyjnym przelewem: zakładka „Cennik” -> Dokonaj opłaty (płatności dostępne są dla zalogowanych użytkowników).

______________________

UDZIAŁ CZYNNY

Jeśli tematyka ciała w psychoterapii budzi w Państwu chęć do podzielenia się swoim doświadczeniem to zapraszamy do zgłaszania abstraktów wystąpień. Proponowane formy udziału czynnego obejmują:

  • Poster

  • Wykład konferencyjny/Doniesienie konferencyjne (30 min)

  • Prezentacja z uruchomieniem ciała (45 min)

  • Warsztat (90 min)

Termin przesyłania abstraktów zostaje przedłużony do 15 maja 2024 roku. Jeśli zechcą Państwo podzielić się swoimi zawodowymi doświadczeniami związanymi z tematyką ciała w psychoterapii, serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji wystąpień. Abstrakty prosimy przesyłać za pośrednictwem strony internetowej (zakładka „Abstrakty”).

Informujemy również, że osoba zgłaszająca abstrakt, który zostanie zaakceptowany i uwzględniony w programie Konferencji będzie mogła skorzystać ze zniżki – opłata za wstęp na Konferencję wyniesie 900 zł w pierwszym terminie płatności (do 30 czerwca). Zniżka dotyczy pierwszego autora (w wypadku wystąpień zbiorowych).

Aby przesłać abstrakt konieczne jest założenie konta lub zalogowanie się.

______________________

ZAPROSZENI GOŚCIE

Z radością ogłaszamy, że wystąpienia plenarne podczas Konferencji Trzech Sekcji 2024 wygłoszą:

  • prof. dr hab. Maria Beisert
  • dr hab. med. Mariusz Furgał
  • prof. dr hab. Krzysztof Rutkowski
  • prof. dr hab. Katarzyna Schier

W wydarzeniu wezmą również udział goście specjalni:

  • Christoph Hutter
  • Olga Tokarczuk

Wkrótce przedstawimy Państwu szczegóły dotyczące sesji plenarnych.

______________________

CIAŁO W PSYCHOTERAPII

Choć ciało jest w psychoterapii stale obecne fizycznie, to rzadko znajduje się w centrum uwagi. Dychotomia ciało-psychika skłania nas do odsuwania spraw ciała na bok. Staje się ono tłem, na którym wypatrujemy „istotniejszych” zjawisk psychicznych. Tym razem chcemy to odwrócić – postawić ciało w centrum uwagi psychoterapeutów i przypomnieć, że bez niego nie ma psychoterapii.

Zapraszamy do patrzenia na ciało z różnych stron z nadzieją na twórczą syntezę wielu spojrzeń. Liczymy na zobaczenie w nim ważnego partnera w przymierzu terapeutycznym. Z jednej strony ciało jawi się jako obszar kształtowania tożsamości i miejsce spotkania wewnętrznego świata psychiki z zewnętrznym światem społecznym. Z innej wygląda jak pryzmat określający nasz sposób percepcji i narzędzie umożliwiające nam działanie. Z jeszcze innej – widziane z pomocą urządzeń do neuroobrazowania – bezcenne źródło informacji, które pomaga weryfikować psychoterapeutyczne teorie.

Takich spojrzeń może być bardzo wiele i mamy nadzieję, że ten wielowymiarowy obraz cielesności pacjentów i terapeutów, pozwoli nam lepiej współpracować z ciałem w szukaniu pomocy dla ducha.

______________________

KONTAKT

W sprawach organizacyjnych takich jak: rejestracja, płatności, dodawanie abstraktów, dojazd na miejsce wydarzenia lub baza hotelowa – zapraszamy do kontaktu z Medforum:

konferencje@medforum.pl
tel.: +48 32 700 71 71

W sprawach merytorycznych zapraszamy do kontaktu z sekretariatem Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP:

psychoterapia.ptp@gmail.com

 

Mamy nadzieję na Państwa obecność podczas tego ważnego dla środowiska psychoterapeutów wydarzenia.

______________________

Serdecznie zapraszamy

Komitet Naukowy

Bogdan de Barbaro
Czesław Czabała – członek honorowy
Kamil Galiński
Jarosław Gliszczyński
Zofia Milska-Wrzosińska
Łukasz Müldner-Nieckowski
Irena Namysłowska – członkini honorowa
Bogusława Piasecka
Krzysztof Rutkowski

Komitet Organizacyjny

Monika Jaklewicz
Jacek Kopeć
Łukasz Müldner-Nieckowski
Aleksandra Wasilewska
Aneta Wróblewska