728 x 90

WARUNKI AKREDYTACJI KURSÓW DLA SUPERWIZORÓW-APLIKANTÓW

 

  1. Wymogi wobec wnioskodawców/osób realizujących szkolenie

1.1 Akredytację mogą uzyskać superwizorzy Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego posiadający uprawnienia do superwizowania aplikantów (a więc z co najmniej pięcioletnim stażem superwizorskim).

1.2 W zespole szkolącym mogą brać udział superwizorzy z innych, uznanych towarzystw psychoterapeutycznych, o ile posiadają analogicznie uprawnienia. Nie mogą jednak stanowić więcej niż połowę osób prowadzących szkolenie.

1.3 Osoby ubiegające się o akredytację proszone są o zawarcie we wniosku krótkiego opisu kwalifikacji i doświadczenia osób realizujących szkolenie.

 

  1. Wymogi wobec opisu programu szkolenia
  1. Podejście teoretyczne (o ile dotyczy)
  2. Cele
  3. Opis zawartości merytorycznej (min. 800 słów)
  4. Forma zajęć (ilość godzin, podział godzinowy na części teoretyczną i praktyczną)
  5. Przewidziana ilość osób w grupie (do 12 osób)

 

  1. Zasady przyznawania akredytacji

3.1 Komisja Akredytacyjna działa z upoważnienia Zarządów SNP i SNTR PTP. Szczegółowe zasady przyznawania akredytacji opisane są w „Regulaminie recenzowania wniosków o akredytację”.

3.2 Po uprzednim zapoznaniu się z recenzjami Komisja Akredytacyjna, w drodze głosowania, podejmuje decyzję o udzieleniu akredytacji. Przypadki niejednoznaczne mogą zostać poddane dyskusji na zebraniu Zarządów. W przypadku rekomendacji odmownych Komisja nie poddaje wniosku głosowaniu. Wnioskodawca otrzymuje wynikające z recenzji zalecenia i ma możliwość ponownego złożenia wniosku po ich wypełnieniu. Wnioskodawcom przysługuje prawo odwołania się od decyzji Komisji Akredytacyjnej do zebrania Zarządów obu Sekcji.

3.3 Akredytacja udzielana jest na okres 5 lat i dotyczy szkoleń rozpoczętych w tym czasie. Ponowne akredytowanie szkolenia wymaga przedstawienia wniosku według wyżej wymienionych wymogów.

3.4 Podmiot akredytowany zobowiązany jest do zawiadamiania Zarządów SNP i SNTR o każdej zmianie warunków prowadzenia szkolenia, mających wpływ na spełnianie warunków akredytacji (np. w zakresie kadry szkolącej, programu szkolenia). Ponadto, co dwa lata, składa raport z realizacji szkolenia zawierający liczbę edycji, uczestników oraz potwierdzający jego przeprowadzanie zgodnie z akredytacją.

(Uchwała Zarządów SNP i SNTR PTP 2/07.03.2024 r.)

 

Wzór zgłoszenia szkolenia seminaryjnego

 

Aplikację należy wysłać w wersji elektronicznej na adres akredytacje.ptp@gmail.com oraz w wersji papierowej na adres:

Sekcja Naukowa Psychoterapii PTP
ul. Bonarka 11
30-415 Kraków

Opłata za rozpatrzenie wniosku wynosi 2000 zł. Prosimy o jej wniesienie podczas składania wniosku. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Recenzowania.

Dane do przelewu:

Sekcja Naukowa Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
ING oddział w Krakowie, ul. św. Tomasza 20, 31-020 Kraków
Numer konta: 65 1050 1445 1000 0012 0294 6412